Uçmanın En Kolay Yolu

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!


Hızlı Erişim
Ankara Uçak Bileti

Ankara Kalesi

4000 yıllık geçmişe sahip olan Ankara Kalesi, birçok uygarlık tarafından yerleşim ve savunma amaçlı olarak kullanılmıştır. Yapılan tahribatlar sonucu birçok kez onarım gören kalenin kim tarafından yapıldığı tam olarak bilinmemektedir. Özellikle kale, yaz aylarında birçok festival için ev sahipliği rolünü üstlenmiştir. Kalenin etrafında eşya dükkânları, kafeler, tarihi yapı gibi mekanlar bulunuyor. Sahip olduğu manzara sayesinde Hitit uygarlığını andıran Ankara Kalesi, varlığını koruyarak günümüze kadar gelmiştir.

 

Anadolu Medeniyetleri Müzesi

Müze, Mahmut Paşa ve Rum Mehmet Paşa tarafından inşa ettirilmiştir. Osmanlı yapısına benzeyen ve bu sayede konuklarını ağırlayan müze 15. yüzyıla aittir. Müzede tamamen özgün bir şekilde koleksiyonlar ve dünya genelinde adını duyuran tesisler bulunuyor. Koleksiyonların parçaları milattan önceki yıllara dayandığı için dünyanın en eski eserleri arasındadır. Ayrıca burada Çatalhöyük kent planı da bulunuyor. Müzede Paleolitik çağdan gelen birçok medeniyete ait eşyalar bulunmaktadır.

 

Anıtkabir

Geçmişte gözlem evi olarak kullanılan Anıtkabir, Rasattepe adıyla anılmıştır. Milli duyguları yeniden yaşatan Anıtkabir, Barış Parkı ve Anıt Blok'u olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Başlangıç noktası aslanlı yoldan geçerek Tören Meydanı'na ulaşmaktadır. Ayrıca Anıtkabir'i gezerken Cemal Gürsel ve İsmet İnönü'ye ait mezarları da ziyaret edebilirsiniz.

 

Etnografya Müzesi

Ankara'da gezilebilecek yerler arasında bulunan Etnografya Müzesi, Türk sanatının günümüze kadar olan süreçteki en iyi örneklerini yansıtmaktadır. Müze Kurtuluş Savaşı döneminde cuma namazının kılındığı yerdir. Müzenin girişinde sergi alanları kategorilere ayrılarak ziyaretçilerin ilgi odağı haline gelmiştir. Ayrıca Etnografya Müzesi'nde Osmanlı el yazmaları, sanat tarihi, süs eşyaları gibi birçok eser bulunmaktadır. Bu yüzden Etnografya Müzesi'ni ziyaret ederek Osmanlı Devleti'nin birçok eserini detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

 Ankara Hakkında

Ankara Hakkında

Ankara Türkiye'nin başkenti olmakla birlikte, Türkiye'nin en kalabalık şehirleri arasında 2. sırada yer almaktadır. 25 ilçe ve 1425 mahalleye sahip olan Ankara, İç Anadolu Bölgesi'nde yer alıyor. 890 metre rakıma sahip olan Ankara, birçok il ile komşudur. Ankara isminin kökeni her millete göre değişmiştir. Bazı milletler Aneyre ismini vermiştir. Ayrıca dünyanın 40. büyük şehri olmayı başaran Ankara, tarihi ve kültürel özelliği sayesinde her yıl milyonlarca turist akınına uğramaktadır. www.hazirabilet.com  Ucuz uçak bileti almak için 0850 303 82 80 müşteri destek hattımızı arayarak uçak bileti satın alabilirsiniz.

Ankara Uçak Bileti

Ankara Uçak Bileti

Tarihi, kültürel ve ekonomik açıdan önemli bir konuma sahip olan Ankara, sürekli ziyaretçi akınına uğrayarak yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Bu yüzden Ankara'yı ziyaret etmek için havaalanını tercih edebilirsiniz. Dünyanın dört bir yanından Ankara'ya uçak bileti olduğu için, yolculuğunuzu güvenle yapabilirsiniz. Bu nedenle Ankara uçak bileti almak için sitemizi ziyaret ederek uçak bileti alabilir ve hızlı bir şekilde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Üstelik birçok kez farklı kampanyalar düzenlendiği için  Ankara'ya uçak sefer sorgulaması yaparak uygun fiyatlarla biletinizi alabilirsiniz. Tüm Hava Yolları Satış Ofisi Türk Hava Yolları Thy Pegasus Flypgs Anadolujet Atlasglobal Sunexpress Onur Air Havayolları ve En Uygun Uçak Biletis Satış Noktası Dilerseniz www.hazirabilet.com adresinden sorgulama yapabilirsiniz 0 850 303 82 80 Müsteri Hizmetlerini 7 gün 24 saat Arayarak Uçak Bileti Satın Alabilirsiniz.


Ankara Uçak Bileti Nasıl Alınır

Teknolojiyle birlikte bir çok havayolu müşterilerine kolaylıkla uçak bileti alma arayışından kurtulma şansını internet yoluyla sağlamaktadır. Sınırların kalktığı bu yüzyılda  İnternet üzerinden en basit bir şekilde herhangi bir yere gitmeden kolaylıkla bilet alınabilmekte havayollarıda sosyal mecralara olan yatırımlarını arttırmaktadır. Bu doğrultuda müşteriye en verimli ve kolay bir şekilde uçak bileti alma stratejileri belirlenmektedir. Müşteriler havayolu sitelerinden havalimanına gitmeden uçak biletlerini satın alabilmekte aynı zamanda online checkin ve ek hizmet işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler.  Teknolojiyle entegre gidemeyen firmalar ise bu durumda iflasa uğramaktadırlar.  Bu noktada biz hazirabilet olarak thy , pegasus , Anadolu jet , sun express , pegasus ve onur air firmaları ve bir çok yurt dışı havayolu şirketini bünyesinde barındırarak sizlere uçak bileti alma imkanı sunmaktayız. En ucuz ve en uygun uçak biletini www.hazirabilet.com adresinden 3d güvendik sistemiyle kredi kartından taksit veya peşin olarak online uçak bileti alma imkanı sunmakta aynı zamanda 0 850 303 82 80 iletişim adresinden 7/24  ulaşım sağlayabilirsiniz. 

 

 

 

Sun express en ucuz uçak bileti

Anadolu jet en uygun uçak bileti

Pegasus uçak bileti

Thy uçak bileti

Onur air uçak bileti

Türkish Airlines uçak bileti rezervasyon

 

 

 

Ankara’ya Ulaşım

Ankara’ya ulaşım sağlamak isteyen ziyaretçiler farklı ulaşım seçeneklerinden faydalanarak şehre ulaşım sağlayabilirler. Ankara bilindiği gibi Türkiye’nin başkenti olması nedeni ile ulaşım bakımından oldukça gelişmiş bir şehirdir. Karayolu ile özel araç ve otobüs firmalarının düzenlediği otobüs seferleri ile her şehirden rahatlıkla ulaşım sağlanabilir. Ankara’ya ayrıca tren yolu ile de ulaşım sağlanabilir.Son yıllarda yüksek hızlı tren kolaylığı ile çokca tercih edilmektedir. Özellikle normal tren hatların yanı sıra İstanbul, Eskişehir ve Konya illerinden hızlı tren seçenekleri de bulunmaktadır. Hızlı bir ulaşım sağlamak içinse Ankara uçak bileti alarak havayolu seçeneği tercih edilebilir. Esenboğa Havalimanı Ankara şehir merkezine 30 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Taksi, araç kiralama, toplu taşıma araçları ile ulaşım rahatlıkla sağlanabilmektedir.Havaş seçeneğinin de bulunduğu havalimanı ulaşım noktası sizlere şehrin belirli noktalarında hizmet vermektedir.