Uçak Bileti Bul

Uçmanın En Kolay Yolu

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Diyarbakır En iyi Cafeler

Diyarbakır da toplumun iç içe ve sakinlik içerisinde yaşaması sektörel olarak turizm ve sosyal olanakları da etkilemekte günümüz yaşantısı olağan ve sıradanlığının dışına çıkan kentimiz de müze ve ören yerlerinin popülerite kazanması dışında fazlaca eğlence turizmi de gelişmiştir hafta içi ve hafta sonları daha yaşanılabilir olması açısından cafe ve restoran kültürü daha gelişmiş bir sektör haline gelmiş olan Diyarbakır da gençlerin de en fazla sosyo kültürel faaliyetleri arasındadır. Sizler için derlediğimiz Diyarbakır En iyi Cafeler Listesini bu yazımızın başlığı altın da inceleyeceğiz.

 

“Sülüklühan”

Sülüklühan Tarihi;

İsminden ve otantik havasından anlayacağımız üzere Han içerisinde bulunan bu yer 1963 yılında Hanilioğlu Mahmut Çelebi ve kız kardeşi  Ateki Hatun Tarafından İnşa Edilmiştir.Bir dönem handa bulunan kuyudan hekimler tarafından sülükler çıkartılmıştır.Şifa amaçlı toplanan sülüklerin buradan çıkmasından dolayı bu hanın ismi Sülüklühan olarak kalmıştır.Üst katların konaklama ve aşağı katların ise hayvan konaklama ve depo yeri olarak kullanılmıştır.Kurtuluş Savaşı dönemi han Süvarileri birliklerinin karargahı olarak kullanılmıştır.

Günümüz dönemin de bu tarihi yerin sizleri cezbetmesi mümkün! İnsanların bu dönem de en çok uğrak noktası ve gezinme yeri olan bu tarihi han sizleri sıcacık ev sahipliği ile cezbediyor mekanın iç kısımları tarihi olmasından dolayı insanları en çok çeken nokta kitap severlerin ve gezginlerin dinlenme ve sakinlik açısından en sık ziyaret ettiği noktadır.Tarihi taşları ve ahşap iskemleleri ile adeta eski bir tarihi geziye ev sahipliği yapan bu yerde mutlaka bir kahve içmelisiniz tarihin sıralı kapılarını siz gezginlere sunan bu yeri ziyaret listenizin başına alın.

Sülüklü Han Nerede?

Sülüklü Han Kentin Tam orta kısmında mistik havası ile sizleri karşılıyor Sur ilçesine gelen dolmuş ve hatları kullanarak Diyarbakır surlarında inerek trafiğe kapalı olan Gazi caddesine yürüyerek geçebilirsiniz.

Sülüklühan Adresi;

Savaş, Değer Sk., 21200 Sur/Diyarbakır

 

“Kemer Avlu Cafe”

Bu Cafe Hasan Paşa Han’ı içerisinde otantik ve nezih müşterilerini saygı ve aile sıcaklığı ile karşılıyor han içerisinde bulunan Kemer Avlu Cafe müşterilerine titizlik ve güler yüzlü hizmeti asla esirgemiyor özellikle günün yemekleri bu cafe de denenmesi gerekirken ayrıca çay ve kahve içeceklerini mutlaka denemelisiniz içerisi tarihi akustik havası ile müşteri ziyaretine oldukça açık olması ve sizlere tarihi sıcaklığı da yaşatıyor han içerisin de bir çok mekanı aynı şekilde ziyaret edebilirsiniz.

Kemer Avlu Cafeye Nasıl Gidilir?

Kent merkezinde bulunan sur dolmuş hatlarını kullanarak Gazi caddesine geçiş yapabilir ve trafiğe kapalı alanda kısa süre yürüyerek ulaşabilirsiniz. Sur ilçe Emniyet Müdürlüğünün bir sokak ilerisinde bulunuyor.

Kemer Avlu Cafe Adresi;

Dabanoğlu, Hasanpaşa Inn, 21300 Sur/Diyarbakır

 

 

“Kahve Rengi Cafe”

Şehrin merkez konumun da bulunması ile sizlere yakınlık gösterek bu cafe sıralı cafelerin birbirinden ayrı en güzel noktasını oluşturuyor etrafında bir çok nezih mekanın bulunması ve sıcak Diyarbakır havasında serinliği ile sizleri rahatlatıyor mekanın modern ve havadar olması ve insanların güler yüzlü hizmeti sizleri ayrıca memnun edecektir.Kahver Rengi cafe dışı parıltılı içi ise sıcacık olması ile hoş sohbetlerinizi güzelleştirecek bir mekan olarak sizleri karşılayacak ayrıca mekan içerisinde ki menülerden yiyecek hizmeti alabilirsiniz.

Kahve Rengi Cafe Adresi;

Kooperatifler, Cami Sk., 21100 Yenişehir/Diyarbakır

“Roj Cafe”

Diyarbakırın en gözde açık hava kahvehanesi yada cafesi diyebiliriz sur dibin de bulunan mekan tarihi surların manzarasında sizlerin sıcak çay içmenizi ve rahat bir nefes almanızı sağlıyor şehrin tarihi ve izleri bu alanda daha rahat görülebilir Roj Cafe açık alanı ile sizlere eşsiz manzara fırsatları sunmakta Diyarbakır geziniz de mutlaka uğrayıp bir çay içecek noktası olarak aklınızda bulunsun.

Roj Cafe Adres;

Cevat Paşa, 21100 Sur/Diyarbakır

 

Diyarbakır Gezisi Hakkında Tavsiyeler!

Bu kenti daha önce görmediyseniz ve ziyaret düşünceniz varsa bizce tam zamanı sizlerin gezilerini en keyifli hale dönüştürmek bizlerin en büyük hayali genellikle plansız geziler insanları yormakta konumlara bağlı kalmak yerine sizlere en iyi mekanları derlediğimiz yazıları sunduk genellikle insanların en çok tercih ettiği cafe listemizi siz değerli okurlarımızın ziyaretine sunduk Diyarbakır gezilecek  yerleri sizler için değerlendirdiğimiz başlığa tıklayarak gidebilirsiniz.Diyarbakır gezilerinizde ulaşıma takılmadan hemen fırsata çevirmek istiyorsanız direk sorgulama yaparak Diyarbakır uçak biletine sahip olabilirsiniz.Sizlere 7 gün 24 saat hizmet veren çağrı merkezimiz her zaman yanınızda tek yapmanız gerek 0 850 303 82 80 numaralı çağrı merkezimizi arayarak hemen işlem yapabilirsiniz.