Uçmanın En Kolay Yolu

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!


Hızlı Erişim
İstanbul Gezilecek Yerler

İstanbul Camileri

Osmanlı döneminden kalma Birbirinden özel mimari yapılarıyla günümüzde halen kalıcılığını sürdüren bu yapılar bizlere adeta o tarihi ve manevi dönemleri yaşatmaktadır.Gezip görmeniz gereken başlıca Camiileri şöyle sıralayabiliriz; Sultan Ahmet camii, büyük Selimiye camii, Fatih Cami, Beyazıt Cami, Eyüp sultan Cami,Ortaköy Cami,ziyaret edilebilir.

 İstanbul Müzeleri

İstanbul’un tarihi ve mimari bakımından zenginliğini kanıtlar niteliğinde olup günümüze halen kalıcılığını sürdüren birçok tarihi eser vardır bunlara aşağıda sıraladığım tarihi müzeleri gezerek görebilirsiniz;

Ayasofya, Yerebatan sarnıcı, eski şark eserleri müzesi,

Çinili köşk, Deniz müzesi, Türk İslam eserleri, Sakıp Sabancı müzesi, İstanbul modern sanat müzesi

Ayasofya Müzesi

Ayasofya İstanbul görkemi ile silüeti olmuş gelen yerli ve yabancı turistleri ağırlamakta.Tarihin en görkemli yapıtları arasında yer alan Ayasofya Müzesi Ayasofya Camii olarak hizmet vermiş ve zamanın dini olarak kültür izlerini taşımıştır.

Dolma Bahçe Sarayı

Eski zamanlar da sadece gemilerin demirlendiği ve gemicilerin geleneksel denizcilik törenlerinin yapıldığı bir koy olan ve 18 yüzyıl ikinci yarısı itibari ile Osmanlının tamamen batı mimarisinden etkilendiğini görmekteyiz. İstanbul’un  simgelerinden olan bu saray  mutlaka gezilip görülmesi gerekenler listeniz de yer alınmalıdır.

Galata Kulesi

İstanbul’un sembolleri arasında yer alan galata kulesi 528 yılında yapılmıştır. 2013 yılında geçici olarak dünya Unesco mirasına alınmıştır. Galata kulesi birçok rivayet Hikayelere konu edindiği için birçok insanın uğrak noktası olmuştur.

Kız Kulesi

Mö. 410 yılları arasında yapıldığı tahmin edilen bu yapı birçok efsaneye konu olmuştur. Küçük bir adanın üzerine inşa edilen bu yer eskiden birçok amaçla kullanılmıştır, Deniz feneri, Savunma kalesi, Sürgün yeri, Hapishane ve Vergi noktası olarak kullanılmıştır. Günümüzde ise restoran, cafe olarak halkın hizmetine sunulmuştur.

İstiklal Caddesi

19. yüz yılın başlarından beri İstanbulun en ünlü caddelerinden biri olan istiklal caddesi göz alıcı tarihi kilise ve binalarıyla çeşitli mağaza ve restoranlarıyla yerli ve yabanı turistlerin uğrak yeri olarak bilinir.

İstanbul Hakkında

Dünyam bir ülke olsaydı başkenti İstanbul olurdu. (Napolyon) Sözleri ile İstanbul'un kadim ve muntazam yaşayışı..


Varlığı 8500 yıllarına dayanan İstanbul yönetim bakımından sürekli el değiştirdiği için sürekli gelişim ve değişim içinde oldu. Doğu Roma imparatorluğu tarafından hıristiyanlığın kalbi olarak kabul edilen İstanbul 16 asır boyunca Başkent olarak varlığını sürdürür. Başkentlerin başkenti olarak bilinen İstanbul önce Roma sonra Doğu Roma imparatorluğu daha sonra kıtalara hükmeden Osmanlı imparatorluğuna 1453’te başkentlik yapmıştır.

16. yüzyıldan itibaren Osmanlı sultanlarının halife olmalarından sonra tüm İstanbul islam dünyasının merkezi haline gelmiştir.

Osmanlı yönetimin de olan bu şehir tamamen imar edilmiştir 19. Yüzyılda batıdan etkilenen Osmanlı İstanbul’a batı tarzında camiler ve deniz kıyılarında saraylar yapmıştır 20. Yüzyılın başların da Osmanlı İmparatorluğunun sona ermesi ve 1923 Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulan cumhuriyetle Türkiye’nin başkenti Ankara olmuştur.

Başkentin değişmesi istanbul'un önemini değiştirmemiştir birçok medeniyeti içinde barındıran İstanbul çeşitlilik bakımından gelen ziyaretçileri adeta büyülemekte ve cezbetmektedir. Müzeler, kiliseler, saraylar, camiler, doğal güzellikleriyle birçok insanı etkisi altına almaktadır. Tarihi ve bir çok dokusu ile kusursuz bir merakı uyandıran bu şehir günümüzde halen en popüler şehirlerin başında gelmektedir.

İstanbul Uçak Bileti

Hava taşımacılığını en sık yaşandığı ve Hava trafiğini en yoğun olduğu yerlerden biri olan İstanbul’a her ilden uçak bileti bulmak çok kolaydır. Yurtdışına veya yurtiçine hem ekonomik hem de konforlu uçuş yapmak isterseniz uçak bileti ekranımızı kullanabilirsiniz. Şehir seçeneklerini seçtikten sonra tarih belirlemeniz yeterlidir. Sizlerin belirlediği tarihteki uçuş bilgileri size sunulacaktır. Aynı zamanda gidiş dönüş biletlerinizi de aynı ekrandan alabilir ve en uyguna uçak bileti almak isterseniz kampanyaları takip edebilir veya biletlerinizi uçuş zamanından daha önce alarak daha uygun fiyatlara uçak bileti alabilirsiniz. Bu kadim şehri ziyaret etmek istiyorsanız  ve türk hava yolları , pegasus , Anadolu jet , onur air  ve Sun express gibi hava yollarından uçak bileti satın almak istiyor iseniz www.hazirabilet.com internet adresinden veya 0850 303 82 80  numaralı iletişim adresinden en ucuz uçak biletini satın alabilir aynı zamanda check in işlemide yapabilirsiniz.


İstanbul Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Teknolojiyle birlikte bir çok havayolu müşterilerine kolaylıkla uçak bileti alma arayışından kurtulma şansını internet yoluyla sağlamaktadır. Sınırların kalktığı bu yüzyılda  İnternet üzerinden en basit bir şekilde herhangi bir yere gitmeden kolaylıkla bilet alınabilmekte havayollarıda sosyal mecralara olan yatırımlarını arttırmaktadır. Bu doğrultuda müşteriye en verimli ve kolay bir şekilde uçak bileti alma stratejileri belirlenmektedir. Müşteriler havayolu sitelerinden havalimanına gitmeden uçak biletlerini satın alabilmekte aynı zamanda online checkin ve ek hizmet işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler.Hazirabilet olarak thy Türk Hava Yolları, Pegasus Flypgs, Anadolu jet , sun express ve onur air firmaları ve bir çok yurt dışı havayolu şirketini bünyesinde barındırarak sizlere uçak bileti alma imkanı sunmaktayız. En ucuz ve en uygun uçak biletini www.hazirabilet.com adresinden 3D güvenlik sistemiyle kredi kartından taksit veya peşin olarak online uçak bileti alma imkanı sunmakta aynı zamanda  0850 303 82 80 iletişim kanalından 7 gün 24 saat ulaşım kolaylığı sağlamaktayız.Sun express havayolları en ucuz uçak bileti Anadolu jet en uygun uçak bileti Pegasus uçak bileti Thy uçak bileti Onur air uçak bileti Turkish Airlines uçak bileti rezervasyon

 

 

İstanbul Ulaşım

Metropol bir şehir olan İstanbul’a birçok şekilde ulaşım sağlaya bilirsiniz şehirlerarası ulaşımda Otobüs, tren veya deniz yoluyla ulaşım sağlanabilir. Ancak daha rahat koşullarda ve zamandan tasarruf etmek isterseniz havayollarını tercih etmenizde yara vardır alacağınız bir uçak biletiyle hem zamandan tasarruf etmiş olursunuz hem de konforlu bir yolculuk yapmış olursunuz.

İstanbul’a direkt uçuşların olduğu iki havalimanı vardır. Biri Pendik’te bulunan Sabiha gökçen havalimanı diğeriyse Arnavutköy’de bulunan İstanbul havalimanıdır. Türk Hava Yolları Anadolujet Onurair ve Pegasus tan alacağınız uçak biletiyle tercih edeceğiniz havalimanlarından biriyle İstanbul’a ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

İstanbul Havalimanı;

İstanbul Yeni Havalimanı olarakta bilinen bu yer Atatürk Havalimanı'nın kullanıma kapatılması ile beraber avrupa yakasında en sık tercih edilen ulaşım ağı sistemine girmiştir arnavutköy ve sarıyer arasında konumu bulunan havalimanı ulaşım olarak otobüs havaist ve özel araçlarla ulaşılmasına el verişli pistlerin büyüklüğü ve apron içerisinin ferahlığı ile cezbedici Dünya ulaşım sistemin de en büyük 3'cü havalimanı ünvanına sahip mimarisi ile görenleri hayran bırakıyor.Tüm Hava Yollarını ağırlayan İstanbul Havalimanı içerisinde cafe restorant ve araç kiralama şirketleri olmak üzere bir çok acentaya da ev sahipliği yapıyor.

İstanbul Havalimanı Otopark;