Uçmanın En Kolay Yolu

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!


Hızlı Erişim
Özbekistan Gezilecek Yerler

Özbekistan gezginler için Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Afganistan ve Türkmenistan ile birlikte en bilinmeyen ülkelerden biri olmaya devam ediyor. Özbekistan uçak bileti THY fiyatları her daim uygundur. Özbekistan’da gezilecek yerler ve görmeniz gereken tarihi kültü mirasları bulunur. Bu Orta Asya ülkesinin sunduğu güzellikleri Özbekistan ucuz uçak bileti fırsatlarını yakalayarak gezi planınızı bütçenize en uygun fırsatları yakalayarak planlamanız mümkündür.

Özbekistan uçak bileti aldıktan sonra Özbekistan’a gittiğinizde Hiva (Jiva), Buhara (Buhara) veya Semerkant (Semerkant) Özbekistan'daki en güzel mücevherlerden bazılarıdır ve muhteşem camilerine, medreselerine ve mavi kubbeli türbelerine hayran kalırsınız. Ayrıca zengin siyasi ve arkeolojik tarihi, ünlü İpek Yolu, ovaları ve çölleri, çok etnikli köyleri ve ulusal mutfakların çeşitliliği sizi kayıtsız bırakmayacaktır. Ve Nurata'nın çöl bölgesinin yakınında, göçebe Özbek nüfusunun geleneksel konaklama yeri olan bir yurtta uyuma fırsatına da sahip olacaksınız.

Taşkent

Özbekçe adı "taş şehir" anlamına gelen Taşkent, Özbekistan'ın başkentidir. Geniş ve çok temiz sokakları ile oldukça keyifli bir şehir olup, Semerkant, Buhara ve Hiva antik kentlerine kapı görevi görür.

Büyük anıtları olmasaydı, camiler ve medreselerle çevrili güzel bir meydanda bulunan 14. yüzyıldan kalma ünlü Jast Imom kompleksini kaçırmazdınız. İçeride Kuran'ın bilinen en eski nüshasını da görebilirsiniz.

Özbekistan uçak bileti aldıktan sonra Özbekistan’a gittiğinizde ayrıca Kukaldosh Medresesi veya Medreseler, yerel geleneksel el sanatları ile 16. yüzyıldan kalma 20 metreden yüksek büyük bir kemere sahip eski Kuran okulları ve Uygulamalı Sanatlar Müzesi'ne ev sahipliği yapan 19. yüzyıl Abdul Qasim Medresesi de dikkat çekicidir.

Son olarak, oryantal tarzı ve süper atmosferi ile Chorsu pazarını kaçıramazsınız. Şehrin ana pazarı ve en önemli pazarlarından biridir. İçerisinde çok çeşitli kuruyemiş, bakliyat, meyve ve sebzelerin tadına bakabilir, hatta isterseniz Özbek halkının tipik kıyafetlerini bile satın alabilirsiniz. Ama hepsinden önemlisi, her gün cana yakın ve misafirperver Özbeklerle etkileşime girebilirsiniz.

Semerkant

Semerkant İpek Yolu'nun en önemli şehirlerinden biri ve Özbekistan'ın gerçek bir harikasıdır. 2001 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası Alanı ilan edilmiştir.

Sayısız fotoğrafta görmüş olduğunuz ve Semerkant'ta mutlaka görmeniz gereken ikonik Registan Meydanına gitmeniz tavsiye edilir. Meydan, kendisini oluşturan üç medresenin kubbelerinin, rengârenk turkuaz mavisi cepheleriyle dikkat çeker.

Özbekistan uçak bileti aldıktan sonra Özbekistan’a gittiğinizde kentin eteklerinde, matematikçi ve astronom olarak öne çıkan Özbek hükümdarı Uluğbek tarafından yaptırılan Uluğbek Rasathanesi bulunur. Bu alanda kullandığı teknikleri ve sanatları görebilirsiniz. Yazıları ve teorileri orta çağ Avrupa'sında yayınlanmıştır.

Son olarak ünlü Semerkant ekmeğini denemeden şehirden ayrılmamalısınız. Özbeklerin evlerinde gazlı fırınlarda ekmek yapmaları hala yaygındır ve geleneksel bir yemek olduğu için bununla ilgili birçok inanç ve ritüel vardır. Bizim için Semerkant Özbekistan'da görülebilecek ilk 3 şehir arasında yer alır.

Nurata

Nurata, bölgesi İslam için en önemli hac yerlerinden biri ve aynı zamanda Özbekistan'ın ünlü İpek Yolu'nu inşa eden tüm tüccarların sığınağı ve dinlenme yeridir. Kentte ziyaret edilebilecek miras unsurları arasında bölgede oldukça önemli bir hac merkezi olan Chashma kompleksi öne çıkar. Yerel halka göre Hz. Muhammed'in üvey oğlu buradadır. Bu kutsal yerde bir çeşme (Özbek'te Tadjuk) ve bir cami (Özbek'te Djuma) bulacaksınız.

Bu cami, Orta Asya'nın en büyük kubbelerinden birine (16 metre çapında) sahip olması ve bir pınar üzerine inşa edilmesi nedeniyle çok karakteristiktir. Özbekistan uçak bileti aldıktan sonra Özbekistan’a gittiğinizde bu dağlık şehrin hemen yanında, M.Ö. 327 yılında kurulan ve Nur olarak da bilinen Büyük İskender Kalesi'ni göreceksiniz. 14. yüzyıldan önce inşa edilen tüm kaleler gibi Moğollar tarafından yerle bir edilmiştir. Bu yüzden bugün sadece kalıntılarını keşfedebilirsiniz. Ayrıca Büyük İskender tarafından yaptırılan ve günümüzde kısmen kullanılan su temini ve kanal sistemi de önemlidir.

Yangikazgan

Özbekistan'a seyahat eden çok fazla turist bu mavi kubbelere ve manzaralara hayran kalır ve bu kültürün göçebe yaşamını öğrenmek için bir tur deneyimi yaşar. En ünlü tur yeri, Özbekistan'ın kalbinde ve Aydarkul Gölü yakınında bulunan Yangikazgan'dır.

Özbek göçebelerin tipik 'çadırları' ile bir yurtta uyumak, ülkede yaşayabileceğiniz en iyi deneyimlerden biridir. Çadırlar iyi donanımlıdır ancak mükemmel olanaklardan yoksundur. Dürüst olmak gerekirse, bu olanaklara ihtiyacınız da olmayacaktır. Cep telefonu, televizyon veya çeşitli cihazlar olmadan birkaç gün yaşayabilirsiniz. Uzak bir yerde, yoldaşlarınızla ve Özbeklerle tek başına yaşamak büyüleyici olacaktır.

Özbekistan uygun uçak bileti aldıktan sonra Özbekistan’a gittiğinizde bu yerde gece çöktüğünde neredeyse hiç elektrik yoktur, bu nedenle insanların toplandığı kampın merkezinde genellikle bir şenlik ateşi yakılır ve Özbekler akşamı geleneksel şarkılarla canlandırır. Yangın söner sönmez, tek yapmanız gereken uzanıp yukarı bakmanız olur. Yıldızlı gökyüzüne bakmak, büyülü anları beraberinde getirecektir. Güneşin doğuşunu izlemek için de ertesi sabah erken kalkmanızı öneririz. Bu erken kalkmanıza değecektir.

Buhara

Özbekistan'ın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biridir ve aynı zamanda en güzellerinden biri olduğu söylenebilir. Buhara, ülkenin manevi merkezi olarak kabul edilir ve tarihi merkezi, Orta Asya'daki bir orta çağ kentinin en eksiksiz örneği olduğu için 1993'ten beri UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndedir.

İçeride medreseler, camiler ve hatta bir kale de dâhil olmak üzere yaklaşık 150 korumalı bina bulunur. Özbekistan uçak bileti kolaylıkla temin edilebilir. Bütün bunlar Buhara'yı Özbekistan'da mutlaka görülmesi gereken gerçek bir mimari mücevher yapıyor.

Ancak Buhara'da güzelliği ile öne çıkan bir şey varsa, o da Kalon Camii ve Orta Asya'nın en görkemlilerinden biri olan Kalon Minare'yi içeren Poi Kalon'un anıtsal mimari kompleksidir. İslam sanatının büyüklüğünü temsil eder.

Hiva

Buhara'nın aksine, Hiva'da anıtların çevresinde çok fazla yerel yaşam yoktur. Burada kalabalık olmayan bir açık hava müzesinin ortasında yürüyormuş gibi hissedebilirsiniz.

Özbekistan uçak bileti aldıktan sonra Özbekistan’a gittiğinizde bu güzel metropol, sahip olduğu mimari ve kültürel mirasın miktarı nedeniyle "Doğu'nun Floransa'sı" olarak da adlandırılır. Hiva, Orta Asya'daki korunmuş Arap mimarisinin en iyi örneklerinden biri olduğu için 1990'dan beri UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alır.

Özbekistan Hakkında

Özbekistan Cumhuriyeti başkenti ve en büyük şehri Taşkent'tir. Özbekistan, Türk dilleri dünyasının bir parçası ve Türk Konseyi üyesidir. Özbekçe, Özbekistan'da en çok konuşulan dil olsa da Rusça, etnik gruplar arası bir dil olarak ve hükümette yaygın olarak kullanılır. Özbekistan'da çoğunluğun dini İslam'dır ve Özbeklerin çoğunluğu bir mezhebe bağlı olmayan Müslümanlardan oluşur.

Özbekistan, anayasal cumhurbaşkanlığı hükümetine sahip laik bir devlettir. Özbekistan 12 bölge (vilayet), Taşkent şehri ve Karakalpakstan özerk cumhuriyetinden oluşur. Sivil toplum örgütleri Özbekistan'ı "sınırlı haklara sahip bir devlet" olarak tanımlarken, Özbekistan'ın ikinci cumhurbaşkanı diktatör İslam Kerimov'un ölümünden sonra büyük reformlar başlatılmıştır

Özbekistan Uçak Bileti

Özbekistan uçak bileti internetten çok kolay bir şekilde temin edilebilir. Fiyatlar her bütçeye uygundur. Biletinizi aldıktan sonra Özbekistan’a gittiğinizde görülmesi gereken yerlerden biri olan 1845 yılında Mohamed Amin Khan tarafından yaptırılan ve şehrin en yüksek medrese ve minaresi olan Mohamed Amin Khan Medresesini ziyaret etmeniz önerilir. Medrese sadece Orta Asya'nın en büyüğü değil, aynı zamanda tüm dünyanın en büyük medresesidir.

Özbekistan’a Uçuş Gerçekleştiren Hava Yolları Hangileridir?

SunExppres, S7 Airlines, Türk havayolları, Air Astana, Uzbekistan Airways uçuş gerçekleştiren bazı hava yollarıdır. Biletinizi aldıktan sonra Özbekistan’a gittiğinizde ilk ziyaret etmeniz gereken yer, surların içindeki şehir olan Itchan Kala’dır. 2 kilometreden uzun ve 7 metre yüksekliğindeki bu duvar etkileyicidir. Tarihi merkezde medreseler, türbeler, saraylar ve camiler de dâhil olmak üzere ziyaret edilecek 50 bina bulunur. Özbekistan uçak biletleri için hazırabilet uçak bileti görüntüleyerek satın alabileceğiniz siteyi ziyaret edebilir. Size en uygun uçak bileti rezervasyonunu web adresimizden gerçekleştirebilirsiniz.

Aktarmasız Özbekistan Uçuşu Gerçekleştiren Hava Yolları Hangileridir?

SunExppres ve Türk havayolları Özbekistan aktarmasız uçuş gerçekleştiren havayollarıdır. Biletinizi aldıktan sonra Özbekistan’a gittiğinizde Buhara’yı görmeniz tavsiye edilir. Yerel yaşamın ve eğlencenin başkentten daha fazla olduğu şehirlerden biridir. Özbekistan, misafirperverliğin günlük yaşamın temel bir unsuru olduğu bir ülke olmaya devam ediyor.

Her türden restoran, bar ve dükkân (zanaatkârlar, yüzyıllar boyunca aktarılan tekniklerle kaliteli çanak çömlek, mücevher, halı ve ipek üretirler) ve hatta yerel gösteriler ve bölgesel kostümleri ile geçit törenleri yapan insanların olduğu mekânlar bulabilirsiniz.

Aktarmalı Uçuş Gerçekleştiren Hava Yolları Hangileridir?

S7 Airlines ve Air Astana Özbekistan aktarmalı uçuş gerçekleştiren havayollarıdır. Biletinizi aldıktan sonra Özbekistan’a gittiğinizde 19. yüzyıldan kalma Chasma-i-Ayub türbesini, Miri Arap medresesini, şehrin en büyüğü olan Kukeldush medresesini görebilirsiniz veya geleneksel Özbek mimarisine dayanan Chor Minor medresesini de ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul’dan Özbekistan’a Direkt Uçuşlar Var mı?

SunExppres ve Türk havayolları İstanbul’dan Özbekistan’a direkt uçuş gerçekleştiren havayollarıdır. İstanbul’dan Özbekistan’a gitmek için direk bir şekilde uçuş yapabilirsiniz. Bu hava yolları şirketleri ile İstanbul Özbekistan uçak bileti sorgulaması yaparak uygun bilet avantajları yakalanabilir. Aktarmasız bir şekilde seyahatinizin keyfini sürebilirsiniz.

Alternatif olarak Türkiye Özbekistan uçak bileti seçenekleri, İstanbul Taşkent uçak bileti, İstanbul Semerkand uçak bileti ve İstanbul Özbekistan uçak bileti sorgulaması sağlayabilirsiniz. Tüm havayolları ile Hazıra bilet uçak bileti satın alabilir ve sorgulama yapabilirsiniz.

Türkiye Özbekistan Uçuş Seferleri Ne Zaman?

Türkiye’den Özbekistan’a seyahat etmek isteyen yolcularımızın bulundukları konum itibari ile Özbekistan uçak bileti sorgulaması yaparak tüm havayolları uçuşlarını karşılaştırarak listede bulunan uçak bileti sınıflarını kontrol etmeleri gerekir. Türkiye’den Özbekistan uçuş seferleri İstanbul ve Ankara olmak üzere direk ve aktarmalı seferler ile her gün gerçekleşmektedir. İstanbul uçak bileti sorgulama sayfası ile hızlıca bilet kontrolü yaparak listeyi görebilirsiniz.

İstanbul Özbekistan Bilet Fiyatları Nedir?

Özbekistan uçak bileti fiyatları birçok etkene bağlı olarak değişebilir. Bunun için en uygun olanı işlemlerinizi gerçekleştirirken bilgi almanız daha doğru olacaktır.  Ya da uygun uçak bileti fırsatlarını yakalamak için Özbekistan uygun uçak bileti fiyatları yazarak araştırma da bulunabilirsiniz. Kolay ve hızlıca Özbekistan uçak bileti satın almak için hazirabilet.com akıllı bilet arama motorundan sorgulama sağlayın.

Özbekistan’da Hangi Şehirlere Uçuş Gerçekleştirilmektedir?

Semerkant, Buhara, Taşkent, Namangan, Andican, Urgenç şehirlerine uçuşlar gerçekleştirilebilir. Özbekistan uçak bileti aldıktan sonra Özbekistan’a gittiğinizde göz ardı edemeyeceğiniz mimari unsurlar bulunur.  Şehrin tarihi hakkında oldukça ilginç bir müzeye sahiptir.  Muhammed Rahim Han Medresesi; eski valinin kalesi, kuyu surları olan bir şehir içinde bir şehir olan Kunya'nın Sandığı; Hiva'nın 50 metreden yüksek olan minaresi ile Hoca İslam Medresesi diğer gezilecek yerlerdir.

Özbekistan Uçak Bileti İletişim ve Telefon Seçenekleri

Özbekistan uçak bileti iletişim 0 850 303 82 80 ve 0 212 909 96 12 müşteri hizmetleri hattımızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Özbekistan uçak bileti telefon destek kısmından 7 gün 24 saat uçak bileti sorgulaması ve bilet satın alma işleminde bulunabilirsiniz.

Özbekistan Havalimanı Ulaşım

Uzbekistan Airways, Özbekistan'ın ana ulusal havayollarından biridir. 1992 yılında kurulmuştur ve merkezi her yıl milyonlarca yolcunun geçtiği Orta Asya'nın en önemlilerinden biri olan Taşkent Uluslararası Havalimanı bulunur.

Uzbekistan Airways ve havalimanı, Avrupa, Asya ve Amerika kıtalarına uluslararası rotalar da dâhil olmak üzere elliden fazla farklı noktaya uçar. Güzergâhları için otuzdan fazla uçaktan oluşan bir filoya sahiptir. En öne çıkan modellerden biri de 150 kişiye kadar seyahat edebilen Airbus A320-200’dir. Ayrıca, uzun mesafeli uçuşlar için iki yüz altmıştan fazla yolcu kapasiteli birkaç Boeing 767-300ER ünitesine sahiptir.

Özbekistan Havaalanlarında Ulaşım Olanakları

Özbekistan Havaalanlarından şehir merkezine ulaşım taksiler vasıtası ile kolaylıkla yapılır. Özbekistan'da taksiler sarı renktedir ve hem şehirlerarası uzun mesafeli yolculuklar hem de şehir içi kısa yolculuklar yapabilirsiniz.  Özbekistan uçak bileti fırsatları ile şehre gelen kişiler taksiler ile istedikleri bölgeye ulaşım sağlayabilir.

Özbekistan İçin Uçak Bileti Satın Alma

Özbekistan için uçak biletinizi internetten rahatlıkla güvenli bir şekilde alabilirsiniz. Özbekistan’da hava taşımacılığı şirketi Uzbekistan Airways Havayolları, maksimum 56 × 45 × 25 cm boyutunda olması gereken bir öğenin el bagajı olarak taşınmasına izin verir. Ayrıca yolcular çanta, palto veya dizüstü bilgisayar gibi 2 kg'ı geçmeyen ek bir kişisel eşya da taşıyabilirler.

Kontrol edilen bagaj, biletin türüne ve varış noktasına bağlıdır, bu nedenle özel olarak danışmalısınız. Havalimanına ulaşım kolaydır. Taksi, tramvay, otobüs veya kişisel aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Özbekistan İstanbul uygun uçak bileti fiyatları için hazirabilet.com sitesini ziyaret ederek bulabilirsiniz.